Hiba
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64

Nyilasi Tibor: 58

- 2013. január 18. péntek, 09:31

Ma ünnepli születésnapját klubunk legendája, Nyilasi Tibor.

Pontosan ötvennyolc évvel ezelőtt született a Ferencvárosi Torna Club legendája, Nyilasi Tibor. Nyíl az Úttörőstadionban kezdte a rendszeres sportolást heti két edzéssel, 15 esztendősen azonban már klubunkhoz került, és alig három évvel később a felnőtt együttesben be is mutatkozhatott.

Nyilasi egészen 1983-ig erősítette csapatunkat, ezen időszak alatt kétszeres magyar bajnok, háromszoros MNK-győztes, KEK-döntős, magyar gólkirály és Európa második legjobb góllövőjeként ezüstcipős lett.

A klasszis középpályás 28 évesen az Austria Wienhez szerződött, amellyel háromszor nyert osztrák bajnokságot, egyszer osztrák kupát, emellett bejutott a BEK és az UEFA Kupa negyeddöntőjébe is.

A magyar válogatottban 70 találkozón 32 gólt szerzett, ott volt a nemzeti csapattal az 1978-as és az 1982-es világbajnokságon is.

Nyilasi edzőként két időszakban szolgálta klubunkat: első korszaka alatt az 1990/91-es szezonban ezüst-, a 91/92-es szezonban arany-, a 92/93-as idényben bronzérmet szerzett és a csapattal háromszor megnyerte a Magyar Kupát. Később visszatért együttesünkhöz, és az 1997/98-as idényben ezüstérmes lett.

(fradi.hu)

Copyright (C) 2010 FradiMob.hu - | Minden jog fenntartva