Ferencváros - Szolnok 2:1

- 2013. január 29. kedd, 16:12

Csapatunk Zeravica és Orosz góljával 2-1-re nyert a Szolnok ellen.

A mérkőzést megelőzően

Csapatunk hétfőn 3-0-ra győzött a Vác ellen, míg a mai napon az ugyancsak másodosztályú Szolnokot fogadja a Goldball-pályán.

I. félidő

A mieink idegenbeli zöld mezükben, a szolnokiak tiszta fehérben léptek pályára, a mérkőzést csapatunk kezdte.

Rögtön a mérkőzés elején hátrányba kerültünk. Aborah adta röviden vissza a labdát Ottennek, aki a tizenhatoson belül szabálytalankodott - tizenegyes. A büntetőt Nagy I. magabiztosan értékesítette, 0-1.

Folyamatosan mi kezdeményezünk, ám komolyabb helyzetet eddig nem sikerült kidolgozni.

A 22. percben Zeravica jobb oldali szöglete után Böde lett egyből, Pokorni nagy bravúrral tolta fölé a léc alá tartó labdát.

Nem sokkal később Somalia ment el a jobb oldalon, élesen középre adott, a fejelni készülő Böde elől azonban mentett a szolnoki kapus.

Aborah 23 méteres, bal alsó sarokba tartó szabadrúgását bravúrral tolta ki Pokorni.

Otten gyengén hazafejelt labdájára Nagy I. csapott le, majd közelről kapura is lőtt, Ranilovic azonban szépen zárta a szöget és védett.

A csapatok 1-0-s szolnoki vezetéssel mentek a szünetre.

II. félidő

Ricardo Moniz több helyen is változtatott: pályára lépett Simita, Junior Fell, Batik, Busai, Hakola, Orosz és Holman is.

A második játékrész elején kétszer is veszélyeztettünk: előbb Orosz csinált meg egy cselt, majd lőtt keményen a rövidre, ezt a szolnoki kapus hárította. Majd Lelo fejelt nem sokkal mellé egy szögletet követően.

Orosz passza után Zeravica került lövőhelyzetbe, 25 méterről próbálkozott is, ám kísérlete néhány centivel a bal alsó mellé ment.

Zeravica ezúttal szabadrúgásból próbálkozott, 22 méteres lövését Tóth a mezőnybe öklözte.

A 63. percben Holman csinált pazar cselt a jobb oldalon, ezzel három embert is becsapott, majd Zeravicához passzolt, aki közelről a rövid sarokba lőtt, 1-1.

Néhány perccel később a vezetés megszerzése is sikerült. Hakola beadása után a hosszú oldalon Oroszhoz került a labda, aki 10 méterről a léc alá bombázott, 2-1.

Zeravica baloldali szabadrúgására Holman érkezett középen, és csak kevéssel csúsztatott a hosszú alsó mellé.

A hajrában újabb gól nem született, így a mieink 2-1-es győzelmet arattak.