• JUser::_load: Unable to load user with id: 64

Továbbjutottunk a Magyar Kupában

- 2011. október 26. szerda, 14:21

3 góllal bizonyultunk jobbnak a szolnoki csapattól

A bajnoki idényt gyengén kezdő Ferencvárosnál új célt tűztek ki a szezon közben, amely nem más, mint a Magyar Kupában aranyérmet szerezni, hogy jövőre kiléphessen a csapat a nemzetközi porondra. A zöld-fehérek a 4. fordulóban csatlakoztak a sorozathoz, elsőként az előző szezonban még élvonalbeli Szolnok otthonába látogattak. Détári Lajos a „győztes csapaton ne változtass" elv hű követőjeként ugyanazt a kezdő tizenegyet küldte pályára Romanek János legényei ellen, amelyet múlt vasárnap az Újpest elleni 3–0-s siker alkalmával is.

Az előző hetekben már régi önmagát idéző Pölöskey Péter sorozatban harmadik tétmérkőzésén volt eredményes a 9. percben, ekkor Aleksandar Jovanovic ballal zseniálisan szolgálta ki a leshatárról kilépő 23 éves támadót, aki elegánsan lőtt a kilépő Modla Sándor felett a kapuba. 0–1

Bő tíz percet kellett várni az egyébként fölényben futballozó Ferencváros második góljára. Egy szolnoki védő kissé értetlenül saját kapuja felé kezdett el cselezni a tizenhatos oldalvonalánál, Somália erőszakos volt, elvette a labdát és kapura lőtt, Modla a brazil csatár első próbálkozását még hárította, az ismétlésnél azonban tehetetlen volt Somáliával szemben. 0–2

Alig öt perccel később már három volt az FTC előnye. Balog Zoltán indította Juha Hakolát, aki Pölöskeyhez passzolt, de a ferencvárosit lerántotta Antal Gábor, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, valamint kiállította a szolnoki csapatkapitányt. A tizenegyest Józsi György a bal alsóba gurította. 0–3

Ferencvárosi szempontból nem várt percek következtek a találkozón. Az emberhátrányban játszó Szolnok előbb Papp Szilárd lévén szépített egy kontratámadás után a 30. percben, majd Papp cselei után B. Tóth Balázs volt eredményes. 2–3

Nem volt még vége az első félidőnek, Pölöskey ugratta ki Somáliát, aki a jobb alsóba gurított, megszerezve ezzel saját maga második, csapata negyedik találatát. 2–4

Détári Lajos szakmai igazgató a szünetben Maróti Bélát és Pölöskeyt is lehozta, helyükre Csizmadia Csaba és Oláh Lóránt állt be, majd nem sokkal később Liban Abdi váltotta Jovanovicot a vendégeknél.

A Fradi a második negyvenöt perc során visszavett a tempóból, a Szolnok főként a kontrákra rendezkedett be, de nagy ziccerig nem jutott el. A 69. percben Hakola szöglete után a csereként beállt Csizmadia fejelt közelről Modla kapujába. 2–5

A zöld-fehérektől Oláh és Abdi is betalálhatott volna – legalábbis helyzeteik alapján. A másodosztályú Szolnok becsületére legyen mondva, hogy tíz emberrel két gólt szerzett a Fradi ellen, de erejükből többre nem futotta, így a végeredmény maradt a 2–5, amellyel a Ferencváros jutott tovább a legjobb tizenhat közé.

(NSO)

Détári Lajos:

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, az első 20-25 percben eldöntöttük a mérkőzést, de nagyon sajnálom, hogy volt egy 10-15 perces rövidzárlat, erre fel is hívtam a játékosok figyelmét. Nem vagyunk mi akkora csapat, hogy megengedjük magunknak, hogy nem figyelünk 100%-osan az egész meccsen. Siófokon is szeretnénk nyerni természetesen. Oláh és Csizi is azért kapott lehetőséget, mert keveset játszottak mostanában.